Gurmelove
500 ml Zeytinyağı


G urmeLove 500 ml. Soğuk Sıkım Erken Hasat Naturel Sızma Zeytinyağı ürünümüz; pratiklik açısından en çok tercih edilen zeytinyağı ürünümüzdür. GurmeLove zeytinyağları, tamamen organik olarak üretilmekte ve hasat dönemi henüz başlamadan yani ekim ayının ilk haftası dalından elle toplanarak sıkılmakta ve el değmeden doldurulmaktadır.


Önemli Noktalar


Organik Tarım

Tamamen doğal yöntemlerle üretildi.

Erken Hasat

Ekim ayının başlarında toplandı.

0,3 - 0,5 asidite

Maksimum asit oranı

Zeytinyağı, lezzetinin yanı sıra aynı zamanda bir sağlık ürünü olarak ta bilinmektedir. Tamamen doğal yollar ile üretilen GurmeLove zeytinyağlarımız şifa kaynağı olarak kullanılmaktadır.

Dalından koparılarak sofranıza
kadar uzanan lezzet..

G urmeLove Naturel Sızma Zeytinyağı; Çanakkale bölgesinin en verimli topraklarından sayılan Ayvacık ilçesinin Gülpınar semtinde bulunan Kumbağ mevkiinde kendi zeytin ağaçlarımızdan toplanmaktadır. Zeytin ağaçlarımız ve tarım metodumuz, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Ayvacık İlçe Müdürlüğü tarafından denetlenmekte olup organik çiftçilik standartlarına uygun üretim yapılmaktadır.

GurmeLove Naturel Sızma Zeytinyağına en güzel tadı verebilmek için; her yıl Ekim ayının başlarında, erken hasat döneminde, dalından elle toplanarak sıkılmakta olan zeytinlerimiz fabrikamıza gelerek kontinu sistemde el değmeden ve en fazla 27 derecelik sıcaklıkta soğuk sıkım metodu ile sıkılmakta ve el değmeden doldurulmaktadır.

Zeytinyağımızın asit oranı maksimum 0,2 ile 0,8 arasındadır. Bu sebeple üretimini yaptığımız tüm yağların kalitesi en üst düzeydedir.

Çanakkale zeytinyağının eşsiz lezzetinin sırlarından biri tabi ki bulunduğu konumdur. Ezine, Ayvacık ve Ege bölgesi boyunca devam eden zeytin ağaçları bulunmaktadır. Yoğunluğu alçak kesimlerde oluşan bu zeytin ağaçları Çanakkale boğazının Marmara denizi girişine kadar olan her iki kıyıda ve kuzeyden gelen rüzgarlarından korunmuş alçak vadi yamaçları boyunca devam etmektedir.

Zeytinyağlarımız Çanakkale bölgesinin en verimli topraklarından sayılan Ayvacık ilçesinin Gülpınar semtinde bulunan Kumbağ mevkiindedir. Yunan mitoloji dönemine dayanan ve tüm sanatların, müziğin, güneşin, şiirin ve ateşin tanrısı olarak tasvir edilen Apollon, bölgenin verimliliğini görerek burada yerleşmiş ve Apollon Symintheion tapınağını inşa etmiştir.

Buradan da anlaşıldığı gibi Gülpınar’ da çiftçilik M.Ö. ‘ ye dayanmaktadır. Bunun sebebi o günden günümüze kadar, havanın, suyun ve toprağın en doğru birleştiği yer olmasıdır. Gurme Love Zeytinliklerinin tamamı Gülpınar’da olup, bir kısmı ise Apollon tapınağının hemen yanı başında yer almaktadır. İçerisinde 2000 yıllık ve 700 yıllık zeytin ağaçlarının da bulunduğu bahçelerimiz organik tarım metotları ile işlenmekte yağımızın eşsiz lezzeti ve kalitesi daim kılınmaktadır.

Geçmiş dönemlerden beri Ege bölgesinin gözdesi olarak bilinen bu kesimde yetiştirilen zeytin ağaçlarımız ile en güzel zeytinyağları sizlerle buluşturmaktayız. Asit oranının en düşük seviyelerde olması için erken hasat olarak dalından koparılarak toplanan zeytinlerimiz, Ekim ayının başlarında daha zeytin yeşil iken toplatıp sıkılmaktadır. Ağaçtan yere düşen zeytin toprakla temas ettiği anda asitlendiği için yere düşen hiçbir zeytin toplanmaz, sadece özenle seçilmiş zeytinler toplanmaktadır. Ayrıca dip yağ sıkma işlemi yapılmadan en saf ve yumuşak kıvamı doldurulmaktadır. Bu sayede zeytinyağında asidikte oranı 0,2 ile 0,8 seviyelerinde yakalanabilmekte olup yumuşacık kıvamıyla sizlere sunulmak üzere doldurulmaktadır.